فدراسیون بودو آسیا وایرانWORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION OF IRAN

زیر مجموعه فدراسیون از پتانسیل سیاسی ناطق استفاده نکرد

شاملو: فدراسیون بوکس پیر و فرسوده شده/ ایراد ناطق‌نوری مهربانی دل او است

خبرگزاری فارس: شاملو: فدراسیون بوکس پیر و فرسوده شده/ ایراد ناطق‌نوری مهربانی دل او است

مربی اسبق تیم ملی نوجوانان بوکس، گفت: بدنه فدراسیون بوکس پیر و فرسوده شده است و نیاز به یک روح جوان و نیروی جوان دارد.

جلال شاملو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط فعلی بوکس ایران، گفت: متأسفانه در حال حاضر شرایط بوکس ایران خیلی نابسامان است و با بوکس دنیا ما فاصله بسیار زیادی داریم. فدراسیون تلاش‌ها و کارهایی را در راستای پیشرفت بوکس انجام می‌دهد، اما چشم‌انداز و هدف فدراسیون مشخص نیست. مسئولان فدراسیون مدعی هستند برای المپیک بعدی هدف‌گذاری می‌کنند که متأسفانه از نگاه  کارشناسان این هدف‌گذاری نیست و هدف داشتن است چرا که برای هدف‌گذاری نیاز به ابزار سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بسیار زیادی داریم تا به اهداف مشخص‌مان برسیم که متأسفانه در فدراسیون چه از نظر ابزار سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مجهز نیست.

وی در ادامه افزود: یکی از عمده‌ترین مشکلات فدراسیون بوکس این است که به خاطر شرایط بد مالی و کمبود بودجه نمی‌توانند برنامه مشخص را دنبال کنند و در نهایت خروجی مطلوبی ندارند. با آمدن مربی کوبایی کارهایی در حال انجام شدن است اما با این فرصت کمی که تا زمان برگزاری المپیک 2020 باقی مانده ما نمی‌توانیم نتیجه مطلوبی کسب کنیم. یک سال و نیم دیگر مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا برگزار می‌شود و ما فرصت کمی داریم. همه بچه‌هایی که نمی‌توانند سهمیه المپیک کسب کنند و اگر مربی کوبایی خیلی بتواند کار کند در نهایت 3 تا 4 سهمیه می‌توانیم کسب کنیم و بعد از کسب سهمیه ملی‌پوشان یک سال و نیم فرصت دارند تا بتوانند برای حضور در المپیک توکیو آماده شوند. 

رئیس سابق هیأت بوکس شهرستان شهریار در ادامه،‌گفت: باید یک برنامه‌ریزی مدون 8 ساله داشته باشیم از امروز باید برنامه‌ریزی کنیم و با مربیان طراز اول دنیا کار کنیم تا در نهایت بتوانیم در المپیک 2024 در خوش‌بینانه‌ترین حالت نتیجه کسب کنیم. البته کسب مدال در المپیک با شرایط فعلی خیلی دور از دسترس است. به اعتقاد من ملی‌پوشان باید حداقل در 10 تورنمنت حضور پیدا کند اما متأسفانه فدراسیون همیشه از نداشتن بودجه می‌نالد. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا به نظر شما تغییرات اساسی در بوکس با شرایط فعلی نیاز است یا خیر، گفت: دیدگاه و ساختار فدراسیون بوکس اگر تغییر کند ما می‌توانیم در المپیک 2024 موفق شویم من بارها این موضوع را مطرح کردم که بدنه فدراسیون بوکس پیر و فرسوده شده است و نیاز به یک روح جوان و نیروی جوان دارد. همه حاضرین در فدراسیون بوکس از پیشکسوتان و دوستان خوب ما هستند اما دیگر انگیزه‌ای برای فعالیت در این فدراسیون ندارم. دوستان به هر آنچه که می‌خواستند در بوکس رسیده‌اند و آن انگیزه گذشته را دیگر ندارد. شما نگاه کنید برای جذب اسپانسر و تغییرات عمده در تمام ساختار فدراسیون بوکس ما نیاز به نیروی جوان و کاربلد داریم کسی که از جنس این رشته باشد و از این نمونه‌ها ما در بوکس داریم. ان‌شاءالله با تغییرات زیرساختی در فدراسیون بوکس هر چه زودتر اتفاقات خوبی را شاهد باشیم.

شاملو در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: متأسفانه مجموعه فدراسیون نتوانستند از توانایی‌ها و پتانسیل احمد ناطق نوری به خوبی استفاده کنند. مجموعه‌ای که در فدراسیون حضور دارند بهتر از این می‌توانستند از توانایی‌های این چهره سیاسی استفاده کنند. خیلی‌ها رفتند و برای حل مشکلات شخصی از ناطق استفاده کردند. او جایگاه سیاسی خوبی در جامعه داشت و پدر پارلمان بود. اگر ما در بوکس درجا زده‌ایم نباید از چشم رئیس فدراسیون ببینیم چرا که زیرمجموعه او نتوانستند از پتانسیل رئیس فدراسیون استفاده کنند. ناطق فقط رئیس فدراسیون بود و نمی‌توانست برای برگزاری اردوها جذب اسپانسر و مسائل دیگر به شخصه اقدام کند باید از توانایی او دیگران استفاده می‌کردند. متأسفانه در طول این سال‌های طولانی این فرصت را دوستان از دست دادند. 

مربی اسبق تیم ملی نوجوانان بوکس در پایان صحبت‌های خود گفت: ایراد بزرگ ناطق نوری، مهربانی دل او  است وی اگر سخت‌گیری می‌کرد شاید حال و روز بوکس ما بهتر از این بود. متأسفانه در فدراسیون بوکس منتقدان هیچ جایگاهی را ندارند. فقط دوستان منتقدان را از فدراسیون دور می‌کنند. اگر دوستان منتقدان را به چشم فرصت نگاه کنند می‌توانند خیلی از مشکلات را حل کنند اما آنها به جای استفاده کردن از این فرصت آنها را از فدراسیون دور می‌کنند و تبدیل به تهدید می‌کنند. منتقدان دلسوزان فدراسیون هستند اما متأسفم از اینکه برخی‌ها به خاطر منافع خود منتقدان را از فدراسیون دور می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که تفکرات آنها که کاملاً صحیح است به بدنه فدراسیون تزریق شود تا بوکس از حال و روزی که دارد خارج شود.شرایط تیم کاراته دانشگاه آزاد برای مبارزات روز جمعه ایده‌ال است

گنج‌زاده: کجای دنیا پاداش قهرمانان را با تاخیر پرداخت می‌کنند؟/ لطفا مسئولان خوش قول باشند

خبرگزاری فارس: گنج‌زاده: کجای دنیا پاداش قهرمانان را با تاخیر پرداخت می‌کنند؟/ لطفا مسئولان خوش قول باشند

دارنده نشان طلای مسابقات جهانی کاراته‌وان گفت: کجای دنیا پاداش قهرمانان ورزش را یک سال و نیم بعد با تاخیر پرداخت می‌کنند.

سجاد گنج‌زاده در گفت‌و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد هفته چهارم دور برگشت سوپرلیگ کاراته که روز جمعه (13 اسفند ماه) برگزار خواهد شد، گفت: اردوی آمادگی تیم کاراته دانشگاه آزاد در حال پیگیری است و همه بازیکنان حاضر در این تیم شرایط خوب و ایده‌آلی را دارند. امیدوارم روز جمعه نتیجه مطلوبی را کسب کنیم. روز جمعه نفرات اول و دوم گروه‌ها که به رده بالا صعود می‌کنند مشخص خواهد شد و 19 اسفندماه که هفته پایانی است؛ تیم‌ها به صورت ضربدری با هم مبارزه خواهند کرد و تکلیف تیم قهرمان مشخص می‌شود.

وی در ادامه، افزود: تیم ما شرایط خوبی دارد. انصافاً با توجه به حساس شدن هفته‌های پایانی، همه تیم‌ها شرایط ایده‌آلی دارند. با توجه به اینکه انتخابی تیم‌ ملی نیز قرار است 22 اسفند برگزار شود، همه کاراته‌کاها با تمام پتانسیل مبارزه می‌کنند و می‌خواهند برای حضور در انتخابی تیم‌ ملی آماده باشند. به نظرم امسال هفته پایانی لیگ حساس‌تر از هفته‌های قبل شده است.

گنج‌زاده در ادامه صحبت‌های خود در مورد به تعویق افتادن زمان برگزاری انتخابی تیم‌ ملی، گفت: برگزاری انتخابی تیم‌ ملی هیچ فرقی برای ما ندارد. به نظرم کاراته‌کایی که آماده باشد، برایش فرقی نمی‌کند که چه زمانی انتخابی تیم‌ ملی برگزار شود. ما مطیع فدراسیون هستیم و هر زمانی که انتخابی‌ها برگزار شود برای فیکس شدن در تیم‌ ملی تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

دارنده نشان طلای مسابقات جهانی اتریش در ادامه صحبت‌های خود از ترافیک مسابقات کاراته در سال 96، گفت: ما سال آینده 3 رویداد مهم را پیش‌رو داریم؛ ابتدا باید در رقابت‌های کشورهای اسلامی شرکت کنیم و پس از آن در مسابقات قهرمانی آسیا حضور خواهیم داشت. سومین رویداد نیز مسابقات وردگیمز است که مدال‌آوران طلا و نقره در مسابقات جهانی به صورت مستقیم جواز حضور در این رقابتها را کسب کردند و نفراتی که مقابل قهرمان مسابقات جهانی شکست خورده‌اند و در پایان به مدال برنز رسیده‌اند نیز در این رقابتها حضور خواهند داشت. ما در بخش مردان 4 کاراته‌کا داریم که راهی این مسابقات خواهند شد و با توجه به اینکه حمید عباسعلی با شکست مقابل نماینده ژاپن که مدال طلا را نیز کسب کرده، او نیز پس از رسیدن به مدال برنز جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده است. همه ما سعی می‌کنیم پله پله جلو برویم چرا که هر مسابقه‌ای شرایط خاص خودش را دارد.

گنج‌زاده در واکنش به مراسم تجلیل از قهرمانان سال 94 و مدال آوران المپیک و پارا المپیک با حضور رئیس جمهور که 14 اسفند‌ماه قرار است برگزار شود، گفت: اواخر سال 94 مراسم تجلیل از قهرمانان از سوی مسئولان ورزش برگزار شد که در واقع پاداش سال 94 ما را به صورت حواله پرداخت کردند، اما متأسفانه ما اواسط سال 95 پاداش سال 93 را دریافت کردیم که این تصمیمات انگیزه ورزشکاران را کم می‌کند. ما نمی‌دانیم کجای دنیا به این صورت پاداش قهرمانان خود را پرداخت می‌کنند، آن هم با یک سال و نیم تأخیر. گویا روز گذشته نیز اعلام کرده‌اند که قرار است پاداش قهرمانان سال 94، 14 اسفند ماه 95 پرداخت شود، اما فکر می‌کنم پاداش ما مثل دوره گذشته با تأخیر پرداخت خواهد شد و به سال 96 موکول خواهد شد. امیدوارم سلطانی‌فر به این موضوع رسیدگی کند و مثل سال قبل این پاداش را با تأخیر به دست قهرمانان نرساند. انشاءالله که مسئولان ورزش این بار خوش‌قول باشند.آنالیز فنی دیدار حریفان پرسپولیس در هفته دوم از گروه D لیگ قهرمانان آسیا

سرخ‌پوشان مراقب مثلث برمودای الریان باشند!/ مدافعانی که متزلزل نشان می‌دهند+ فیلم

خبرگزاری فارس: سرخ‌پوشان مراقب مثلث برمودای الریان باشند!/ مدافعانی که متزلزل نشان می‌دهند+ فیلم

آنالیز حریف قطری نشان می‌دهد که اساس حملات الریان روی ۳ بازیکن خارجی این تیم استوار است.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته در یک بازی جذاب و دیدنی موفق شد الوحده را در امارات شکست دهد و از سوی دیگر الهلال هم در خانه الریان قطر به پیروزی رسید تا به لطف قوانین عجیب و غریب در کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم عربستانی با وجود گل زده کمتر صدرنشین گروه D شود.

پرسپولیس باید در هفته سوم رقابت‌ها در تاریخ 24 اسفندماه در قطر به مصاف الریان برود و این در حالی است که تیم قطری این روزها به لطف مثلث هولناک تاباتا، گارسیا و سوریا برای هر تیمی دردسرساز شده و شب گذشته نیز این 3 بازیکن به دفعات مقابل دروازه الهلال خطرساز ظاهر شده و تا آستانه گلزنی پیش رفتند و جالب اینکه تک گل تیم قطری نیز روی همکاری این مثلث و گلزنی تاباتا شکل گرفت. در واقع آنالیز حریف قطری نشان می‌دهد که اساس حملات الریان روی 3 بازیکن خارجی این تیم که دوتای آنها دورگه هستند استوار است.

فیلم لحظه‌های حساس دیدار الهلال و الریان را در زیر می‌توانید مشاهده کنید. اما قبل از آن می‌توان از این فیلم نکات فنی زیر را استخراج کرد:

الهلال با آغاز بازی توسط کارلوس ادواردوی برزیلی (زننده گل به پرسپولیس) به گل رسید. روی این گل الریان در فاز دفاعی در بخش چپ بسیار متزلزل و نفوذپذیر نشان داد.

در ادامه نیمه اول الریان بازی را در دست گرفته و چند فرصت نصفه و نیمه را سرخیو گارسیا با شوتزنی از دست داد. یکی از تاکتیک‌های الریان در این دیدار شوتزنی از پشت محوطه 18 قدم بود.

در این نیمه دو تیم هر کدام یک بار روی ضربات کاشته توپ را به تیر دروازه حریف کوبیدند. یک بار تاباتا و سپس ادواردو توپ را به تیر دروازه زدند.

الریان روی کرنرها نیز خطرناک نشان داد. بازیکنان این تیم مثل تاباتا و کازارس توپ‌ها را برای استفاده مهاجمین روی تیر یک سانتر می‌کنند.

در نیمه دوم سوریا از سمت چپ و گارسیا از سمت راست نفوذ کرده و موقعیت‌هایی را به دست آوردند که در صورتی که این تیم قدر این فرصت‌ها را می‌دانست، تیم قطری خیلی زود در این نیمه به گل تساوی می‌رسید.

نکته قابل توجه در این نیمه دو فرصت 100درصد گلزنی الهلال بود. این تیم توسط الشهرانی و بوناتینی روی ضعف و تزلزل مدافعان میانی الریان صاحب فرصت شدند که این توپ‌ها به راحتی آب خوردن برای تیم سعودی از دست رفتند. نکته قابل توجه اینکه برانکو هر اندازه که باید مراقب مثلث هجومی الریان باشد، می‌تواند روی تزلزل خط دفاعی الریان حساب باز کرده و توسط بازیکنان سرعتی مثل طارمی و امیری صاحب فرصت‌های ایده‌آلی شود.

گل الریان در دقیقه 79 با تأثیرگذاری سوریا، پاس گل گارسیا و فرصت طلبی تاباتا و سرزنی این بازیکن به ثمر رسید.

تاباتا در این نیمه روی ضربات کاشته نیز چندین بار خطرناک ظاهر شد.

در نهایت الهلال در دقیقه 94 روی شلوغی خط حمله الریان صاحب پنالتی شده و توسط شلهوب به گل رسید تا این دیدار را با 3 امتیاز به پایان برساند.گزارش فارس از انتخاب عجیب عمان برای میزبانی تیم‌های ایرانی

مسقطی تلخ مسقط!/بی‌پولی، کج سلیقگی، بی‌تدبیری کدامیک به کمک سعودی‌ها آمد؟!

خبرگزاری فارس: مسقطی تلخ مسقط!/بی‌پولی، کج سلیقگی، بی‌تدبیری کدامیک به کمک سعودی‌ها آمد؟!

به نظر می‌رسد کشور عمان با حواشی زیادی که به وجود آورده، انتخاب اشتباهی برای میزبانی از باشگاه‌های ایرانی از سعودی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال استقلال تهران در دومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فردا(دوشنبه) در مسقط میزبان التعاون عربستان بود. بر همین اساس سازمان لیگ برتر فوتبال عمان با انتشار تصویری از رسیدن کاروان التعاون به تبلیغ نماینده عربستان پرداخت و هواداران عمانی را به حضور در ورزشگاه تشویق کرد و نوشت: به باشگاه التعاون عربستان برای آمدن به کشور عمان خوش آمد می‎‌گوییم و برای التعاون در دیدار فردا مقابل استقلال آرزوی موفقیت می‌کنیم. از تمام هواداران عمانی درخواست می‌کنیم تا برای حمایت التعاون به ورزشگاه بیایند.

از سوی دیگر پرسپولیسی‌ها نیز در دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هفته گذشته در مسقط میزبان الهلال عربستان بود و جالب اینکه مشابه همین اقدام نیز هفته گذشته صورت گرفته و شبکه ورزش عمان به تبلیغ الهلال پرداخته و با انتشار تصویری از الهلال به تشویق هواداران عمانی پرداخته که در این دیدار مقابل پرسپولیس به ورزشگاه سلطان قابوس بیایند.

مشت نمونه خروار است و چه بسا اگر در فضای مجازی و در لابلای سایت‌‌های معتبر خبری جست و جویی انجام دهیم از این دست اخبار زیاد به چشم می‌خورد؛ اخباری مثل:

خط و نشان رئیس کانون هواداران الهلال در عمان برای پرسپولیس و ایرانی‌ها

تشکیل کمپین حمایت از الهلال در عمان

هواداران عمانی تمام سکوها را مقابل پرسپولیس پرمی‌کنند/محبوبیت الهلال در عمان غیرقابل توصیف است

میزبانی حیرت‌انگیز عمانی‌ها از ذوب آهن؛ تبلیغ بازیکن الاهلی!

و بسیاری اخبار دیگر از این دست که حکایت از محبوبیت عربستانی‌ها در عمان دارد، فراوان است و عجیب اینکه چرا کشوری به  عنوان میزبان کشورهای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شده است که تا این اندازه محبوب تیم‌های عربستانی است.

نکته قابل توجه اینکه عمان برای دومین سال پیاپی به عنوان میزبان تیم‌های ایرانی انتخاب شد اما از آنجایی که سال گذشته سرخابی‌ها در آسیا حضور نداشتند، این موضوع کمتر به چشم آمده و نمود کمتری پیدا کرد. امسال اما با بازگشت تیم‌های پرطرفدار ایرانی به لیگ قهرمانان به واقع مشخص شد که انتخاب کشوری که سازمان لیگ فدراسیون فوتبالش به جای میزبان از تیم مهمان استقبال کرده و از هواداران عمانی می‌خواهد تا حریف عربستانی را تشویق کنند؛ تا چه اندازه اشتباه و پرحرف و حدیث بوده است.

 

*قصه از کجا شروع شد؟

بعد از اینکه به خاطر مسائل سیاسی رخ داده در بین دو کشور ایران و عربستان، تیم‌های سعودی به دلایل واهی و بهانه کردن ناامنی از سفر به ایران سر باز زدند، مناقشه جدیدی بین فدراسیون دو کشور شکل گرفته تا جایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا رأی به برگزاری دیدار تیم‌های دو کشور در کشور ثالث داد.

در همین راستا دفاعیات مسئولان فدراسیون فوتبال ایران برای مسندنشینان آسیایی راه به جایی نبرده و زور و پول سعودی‌ها به تصمیمات غیرفوتبالی مدیران ارشد AFC چربید و مقرر شد تا نمایندگان باشگاهی دو کشور در کشوری ثالث به مصاف یکدیگر بروند.

بر همین اساس رایزنی‌ها و گمانه‌زنی‌‌ها برای پیدا کردن کشور ثالث آغاز شده و برخی از انتخاب کشورهای آسیای میانه خبر دادند و عده دیگری نیز از حضور تیم‌های ایرانی در شرق آسیا پرده برداشتند؛ این در حالی بود که فدراسیون فوتبال به واسطه روابط سیاسی مطلوب بین دو کشور ایران و عمان در حال انتخاب این کشور برای میزبانی از تیم‌های ایرانی بود که در نهایت نیز این اتفاق افتاد.

نکته قابل توجه در این زمینه همانطور که در بالا آورده شد، این بود که این انتخاب سال گذشته خیلی مصائب و مشکلات را نشان نداد اما با بازگشت استقلال و پرسپولیس به آسیا، تازه مشخص شد تیم‌های عربستانی تا چه اندازه در عمان محبوبیت دارند تا جایی که الهلال عربستان برای بازی برگشت خود مقابل پرسپولیس نیز همین کشور را انتخاب کرده است!

**پای مالزی و ازبکستان و حتی استرالیا هم در میان بود

نکته اصلی ماجرا اما آنجایی بود که تیم‌های ایرانی از هیچ لحاظ به هیچ وجه مشتاق حضور در عمان نبودند و کشورهایی مانند ازبکستان، تاجیکستان، مالزی و حتی تیمی مثل ذوب‌آهن کشوری مثل استرالیا را برای میزبانی از تیم‌های عربستانی انتخاب کردند اما فدراسیون فوتبال کار خود را کرده بود و بدون توجه به علاقمندی باشگاه‌ها، به نوعی یک میزبان اجباری را به آنها تحمیل کرد تا جایی که امروز در بازی پرسپولیس و الهلال در حالی که تیم ایرانی عملاً میزبان است، اما 5 برابر هواداران ایرانی، تماشاگر به ورزشگاه رفته و حریف سرخ‌پوشان را تشویق می‌کنند، تو گویی که تیم ریشه‌دار و پرنفوذ عربی در شهر خودش از پرسپولیس میزبانی می‌کند.

این در حالی است که اگر با یک دیپلماسی مناسبی ورزشی، نه سیاسی، کشوری مانند مالزی برای تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس انتخاب می‌شد، مطمئنا این تیم‌ها در فضایی مناسب‌تر و در حضور خیل عظیم هواداران ایرانی به میزبانی می‌پرداختند، درست مثل انتخاب مالزی توسط سوریه به عنوان میزبان دیدار با ایران در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه که این موضوع در نهایت از لحاظ جو هوادارای به سود تیم ملی ایران تمام شد.

از سوی دیگر اگر کشورهای آسیای میانه انتخاب می‌شدند این موضوع از لحاظ آب و هوایی صد در صد به ضرر سعودی‌ها بود و باشگاه‌های ایرانی از این موضوع حسابی بهره‌مند می‌شدند اما حالا هم جو فوتبالی را باخته‌ایم و هم درآمد ناشی از بلیت‌فروشی‌ که ماجراهای زیادی را به خود اختصاص داده و دست آخر هم مشخص نشد سود اصلی به جیب چه کسی رفته است!

نکته جالب اینکه یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود که حضور در عمان برای تیم‌های ایرانی بین 30 تا 40 هزار دلار خرج دارد اما ذوبی‌ها برای همین سفر اخیر خود به این کشور حدود چهارصد میلیون تومان هزینه کرده‌اند تا در نهایت مشخص شود یا باطری ماشین حساب مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال تمام شده یا چرتکه‌هایشان مورد دار است.

**عمان پرماجرا و پرهزینه!

برای رقابت‌های امسال نیز 4 باشگاه ایرانی نماینده ایران یعنی استقلال خوزستان، استقلال، پرسپولیس و ذوب‌آهن تصمیم گرفتند که مسقط عمان را به عنوان میزبان دیدارهای خود با حریفان سعودی انتخاب کردند و این در حالی بود که تیم‌های سعودی در این کشور عربی هواداران بسیار زیادی دارند.

در همین زمینه حتی سایت عربی کوره از دلیل این انتخاب نمایندگان ایران خبر داد و این گونه نوشت که هر 4 باشگاه ایرانی مسقط را انتخاب کرد‌ه‌اند چون می‌خواهند از این طریق درآمدزایی کنند! آنها بلیط این دیدار را به 50 ریال سعودی افزایش داده‌اند چرا که می دانند هواداران تیم‌های عربستانی در مسقط زیاد است و آنها بیشتر بلیط های این دیدار را خریداری می‌کنند و ورزشگاه را پر می‌کنند.

در نهایت با نزدیک شدن به زمان برگزاری دیدار سرخابی‌ها مقابل حریفان سعودی مشخص شد که دو تیم از این لحاظ نیز بهره‌ای نبرده و بلیت دیدارهای استقلال 2 ریال و پرسپولیس 5 ریال به فروش رفت.

**حرف آخر

در نهایت اینکه ای کاش انتخاب بهتری برای میزبانی تیم‌های ایرانی در سعودی‌ها صورت می‌گرفت تا امروز شاهد این همه حاشیه و حسرت نباشیم. تیم‌های ایرانی امسال باید در امتیازگیری خوب عمل کنند تا سهمیه‌مان در لیگ قهرمانان آسیا کسر نشود و الحق تا اینجا نتایج بد نبوده است، اما کاش شرایطی به وجود می‌آمد که در فضایی مطلوب تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا با قدرت تمام فقط به مسائل فنی تمرکز کرده و موفقیت درو کنند.تیم داوری فینال المپیک 2016 به مراسم تجلیل از مدال‌آوران المپیک دعوت شد

خبرگزاری فارس: تیم داوری فینال المپیک 2016 به مراسم تجلیل از مدال‌آوران المپیک دعوت شد

از داور و کمک‌داوران المپیکی فوتبال کشورمان که در المپیک 2016 عملکرد خیره‌کننده‌ای داشتند و فینال مسابقات فوتبال را قضاوت کردند دعوت به عمل آمد تا در مراسم تجلیل از مدال‌آوران المپیکی شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار وزشی خبرگزاری فارس، در حالی که قرار است روز شنبه از مدال‌آوران المپیکی تجلیل صورت بگیرد، اما در اقدامی عجیب از علیرضا فغانی داور بین‌المللی کشورمان که به همراه رضا سخندان و محمدرضا منصوری قضاوت فینال فوتبال المپیک 2016 را برعهده داشتند دعوت صورت نگرفت تا در این مراسم شرکت کنند.

در همین رابطه امروز در خبرگزاری فارس، مطلبی به رسم یادآوری به مسئولان و مدیران ورزشی نوشتیم و در آن متذکر شدیم که اقدام تیم داوری کشورمان در المپیک و موفقیتی که کسب کردند دست‌کمی از مدال‌آوران ورزشی در این رقابتها ندارد و خواستار این شدیم که از داوران مطرح کشورمان هم برای تجلیل به این مراسم دعوت به عمل بیاید.

خوشبختانه با تصمیم مسئولان ورزشی، از فغانی، محمدرضا منصوری و رضا سخندان کمک‌داوران بین‌المللی کشورمان که عملکرد چشمگیری در المپیک داشتند، دعوت به عمل آمد تا آنها هم در این مراسم شرکت کننجهنم غدیر برای شاگردان عطایی/ صعود تیم شهرداری ارومیه به مرحله نیمه نهایی

جهنم غدیر برای شاگردان عطایی/ صعود تیم شهرداری ارومیه به مرحله نیمه نهایی

جهنم غدیر برای شاگردان عطایی/ صعود تیم شهرداری ارومیه به مرحله نیمه نهایی

در دیدار سوم و نهایی از مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال مردان کشور /جام شهدای منا/ شاگردان بهروز عطایی در تیم کاله مازندران مغلوب شهرداری ارومیه شدند.

در این دیدار که در سالن 6 هزار نفری غدیر /دورنالاریواسی/ ارومیه برگزار شد، تیم شهرداری ارومیه با نتیجه 3 بر 2 تیم کاله مازندران را مغلوب کرد.
در ست اول این دیدار شاگردان عطایی بازی را به صورت طوفانی شروع کردند و این ست را با نتیجه 25 بر 22 از آن خود کردند؛ ست دوم در حالی آغاز شد که بازیکنان هر 2 تیم با اقتدار وارد زمین شدند ولی در نهایت این تیم کاله آمل بود که ست دوم را نیز با نتیجه 25 بر 23 به نفع خود به پایان رساند.
ست سوم با تشویق‌های پی ‌در پی هواداران، سالن غدیر را به جهنمی برای تیم کاله مازندران تبدیل کرد و در نهایت این تیم شهرداری ارومیه بود که با نتیجه 25 بر 19 این ست را پشت سر گذاشت.
ست چهارم نیز با نتیجه 25 بر 23 به نفع تیم شهردای ارومیه به پایان رسید و نتیجه نهایی این دیدار به ست پنجم کشیده شد.
در ست پنجم شاگردان برقی با بازی جذاب خودشان توانستند با نتیجه 15 بر 10 به پیروزی برسند و در نهایت این تیم شهرداری ارومیه بود که به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد.
تیم والیبال شهرداری ارومیه در اولین دیدار از مرحله پلی آف رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور مقابل کاله آمل به پیروزی رسید ولی در دومین دیدار خود که در خانه حریف ترتیب یافته بود، بازی را به تیم کاله واگذار کرد تا تکلیف تیم راه‌یافته به مرحله بعد در بازی سوم/ امروز/ مشخص شود.

هر 2 تیم امروز یکشنبه در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه جدال تنگاتنگی را در مقابل هم به نمایش گذاشتند و این تیم شهرداری بود که توانست به جمع 4تیم برتر راه پیدا کندپایان خوش مارتن والیبال با پرواز دورناهای آذربایجان غربی/ شهرداری ارومیه از کاله به پیکان رسید

پایان خوش مارتن والیبال با پرواز دورناهای آذربایجان غربی/ شهرداری ارومیه از کاله به پیکان رسید

پایان خوش مارتن والیبال با پرواز دورناهای آذربایجان غربی/ شهرداری ارومیه از کاله به پیکان رسید

مارتن والیبال مرحله پلی آف بین دو تیم شهرداری ارومیه و کاله آمل پس از 5 گیم زیبا و دیدنی در نهایت به کام هواداران ارومیه ای شیرین شد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه های مردان ایران، جام «شهدای منا» روز یکشنبه اول اسفندماه پیگیری شد و در یکی از حساس ترین این دیدارها، تیم والیبال شهرداری ارومیه به رغم شکست در ست های اول و دوم، کاله مازندران را سه بر دو از پیش رو برداشت تا به همراه بیش از شش هزار علاقمند به والیبال جشن صعود بگیرد.
شاگردان «عباس برقی» سرمربی تیم شهرداری ارومیه در ست های اول و دوم 25 بر 22 و 25 بر 23 به پیروزی رسیدند، اما در ست های سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 23 و 15 بر 10 مغلوب میزبان خود شدند تا در مجموع با کسب دومین برد مرحله نخست پلی آف، مجوز حضور در جمع چهار تیم برتر مرحله نیمه نهایی لیگ برتر والیبال را به دست آورند.
«بهروز جعفری« و «میثم پارسه» داوران اول و دوم این مسابقه بودند و حسین پورکاشیان و یونس حسن زاده نیز به عنوان ناظران فدراسیون والیبال بر این دیدار حساس نظارت داشتند.
مرحله نیمه نهایی لیگ برتر والیبال روز چهارشنبه هفته جاری پیگیری می شود و تیم پیکان تهران در خانه والیبال تهران از شهرداری ارومیه پذیرایی خواهد کرد.


با امضاء تفاهم نامه بین فدراسیون پزشکی و وزارت بهداشت؛

ورزشکاران سراسر کشور تحت واکسیناسیون هپاتیت قرار می گیرند

ورزشکاران سراسر کشور تحت واکسیناسیون هپاتیت قرار می گیرند

فدراسیون پزشکی ورزشی  و مرکز مدیرت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی پزشکی ورزشی  ایران، به دنبال برگزاری چند جلسه کارشناسی پیرامون همکاری های دو طرف صبح امروز دکتر غلامرضا نوروزی و دکتر محمد بنی جمالی رئیس و دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی  در دفتر دکتر محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی حضور یافتند و پس از بحث و تبادل نظر نهایی، تفاهم نامه همکاری بین دو طرف امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه فدراسیون پزشکی ورزشی  از طریق هیات های پزشکی ورزشی  سراسر کشور، تمامی ورزشکاران را به طور رایگان تحت واکسیناسیون هپاتیت قرار می دهد. این موضوع قرار است از طرف وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شود تا دانشگاه های همکاری لازم را با هیات های پزشکی ورزشی  داشته باشند و این مهم به طور دقیق و کامل عملیاتی شود.فدراسیون جهانی مدال های کمانداران ایران در جام جهانی لاس وگاس را تایید کرد

فدراسیون جهانی مدال های کمانداران ایران در جام جهانی لاس وگاس را تایید کرد

فدراسیون جهانی تیراندازی  با کمان در پاسخ به درخواست فدراسیون ایران ، مدال های کمانداران کشورمان در مسابقات جام جهانی لاس وگاس را تایید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از فدراسیون تیراندازی  با کمان؛ تام دیلن، دبیر کل و مدیر اجرایی فدراسیون جهانی تیراندازی  با کمان در پاسخ به نامه رئیس فدراسیون ایران ، مدال های کمانداران ایران در مسابقات جهانی لاس وگاس آمریکا را تایید کرد.
متن این نامه به شرح زیر است:
از طرف فدراسیون جهانی
به رییس فدراسیون تیراندازی  با کمان ایران
ریاست محترم، طبق درخواست شما بدینوسیله تأیید می کنم که "لاس وگاس شوت" همان مرحله چهارم جام جهانی داخل سالن است و همچنین به عنوان میزبانی فینال انجام می گردد. در قوانین جام جهانی داخل سالن به طور صریح بیان شده است که "وگاس شوت" به معنی تورنمنت تیراندازی  با کمان سالیانه سنتی لاس وگاس و همچنین نمایش تجاری می باشد که از تاریخ 22 لغایت 24 بهمن 95 برگزار شد. دو روز اول مسابقات به عنوان مرحله چهارم مسابقات داخل سالن می باشد.
تمام ورزشکاران ایران در دو راند اول جام جهانی داخل سالن شرکت نموده و نتایج خوبی را به دست آوردند که شامل چند مدال بوده و این کاملاً صحیح می باشد که بگویم آنها در مرحله (چهارم) جام جهانی شرکت کردند. هر برگزار کننده جام جهانی می تواند تصمیم بگیرد که آنها فقط جوانان یا بزرگسالان داشته باشد و ما به خوبی شاهد هستیم مرحله های بیشتر و فراوانی برای جوانان برگزار می شود.
ما در خدمت شما هستیم برای اطلاعات بیشتر


3 / 12 / 1395برچسب:, :: 6:48 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

در پی میزبانی شایسته از جام جهانی کشتی آزاد صورت گرفت

تقدیر وزیر ورزش  و جوانان از استاندار کرمانشاه

تقدیر وزیر ورزش و جوانان از استاندار کرمانشاه

وزیر ورزش  و جوانان در نامه ای از استاندار کرمانشاه به منظور میزبانی شایسته از مسابقات جام جهانی کشتی آزاد تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در نامه ای خطاب به دکتر رازانی، استاندار کرمانشاه، میزبانی شایسته مسابقات جام جهانی کشتی آزاد را مورد تقدیر قرار داد. متن این نامه به شرح زیر است:
میزبانی شایسته مسابقات جام جهانی کشتی آزاد همراه با مهمان نوازی گرم و صمیمانه مردم فهیم و ورزش  دوست استان کرمانشاه، خاطره خوشی را برای قهرمانان خارجی شرکت کننده در این رقابت ها و همه علاقه مندان و دوستداران ورزش  کشتی به یادگار گذاشته است.
بدینوسیله ضمن قدردانی و سپاس دوباره از زحمات جنابعالی و سایر مسئولان محترم آن استان که با تامین بهترین شرایط و امکانات، فرصت مغتنمی را در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم کردند، امیدوارم در آینده باز هم در ورزش  کشور شاهد برگزاری این گونه رویدادهای بزرگ و معتبر همراه با موفقیت روز افزون برای قهرمانان سربلند ایران و شادی و نشاط مردم ورزش  دوست کشورمان باشیم.


می‌خواهیم نشان دهیم که قوی‌ترین تیم در جهان هستیم

سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه: بهترین تیم جهان را به ایران می‌بریم

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه: بهترین تیم جهان را به ایران می‌بریم

سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه گفت: بهترین تیم جهان را به ایران می‌بریم و هدفمان تنها کسب عنوان قهرمانی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، گوگی کوگیاشویلی، سرمربی تیم کشتی فرنگی روسیه درباره ترکیب این تیم برای حضور در جام جهانی گفت: بهترین تیم جهان را به ایران می‌بریم و هدفمان تنها کسب عنوان قهرمانی است. کاری به ترکیب سایر تیم‌ها نداریم چون اساسی‌ترین مسابقه ما دیدار با ایران است.

دارنده مدال برنز المپیک افزود: البته هنوز قرعه کشی انجام نشده و معلوم نیست که گروه‌بندی به چه نحو باشد، اما مطمئن هستم ایرانی‌ها نیز بدنبال کسب عنوان قهرمانی هستند. اگر ایران میزبان نبود، ما با ترکیب اول خود در جام جهانی شرکت نمی‌کردیم، اما می‌دانیم که این رقابت در ایران است و مصمم به قهرمانی در آنجا هستیم.

دارنده 5 مدال طلای جهان گفت: می‌خواهیم نشان دهیم که قوی‌ترین تیم در جهان هستیم البته ایرانی‌ها نیز با طرفداران خود مقابل ما می‌ایستند و فقط برای مدال طلا مبارزه می‌کنند. اردوی ما برای حضور در جام جهانی از 10 اسفند ماه در مسکو آغاز می‌شود و 23 اسفند برای حضور در جام جهانی عازم ایران می‌شویم.

انتهای پیام/سپس از نایب قهرمانی در جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه

روایت نیویورک تایمز از گشت و گذار کشتی‌گیران آمریکایی‌ها در ایران؛ بهتر از المپیک ریو!

خبرگزاری فارس: روایت نیویورک تایمز از گشت و گذار کشتی‌گیران آمریکایی‌ها در ایران؛ بهتر از المپیک ریو!

زمانی که تیم کشتی آمریکا ساعت ۳ صبح شنبه وارد هتل فرودگاه تهران شد، کارمندان و اعضا پیتزا سفارش دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون کشتی، نیویورک‌تایمز نوشت: ریچ بندر، مدیر اجرایی تیم آمریکا گفت: «ما همه در لابی مشغول خوردن بودیم.» کشتی‌گیران آمریکا سپس به کرمانشاه رفتند؛ جایی که در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد مغلوب ایران شدند.

اما سؤال اصلی این است که در دوره تنش‌های روزافزون میان دو کشور، چطور از ورزشکاران آمریکا استقبال شد و آن‌ها در مورد ایران چطور فکر می‌کردند؟

کایل اسنایدر، برنده مدال طلای المپیک گفت زمانی که به مادرش گفته که به ایران سفر می‌کند، او کمی نگران شده است. اما او گفت که تیم آمریکا تنها با رفتاری دوستانه مورد استقبال قرار گرفت.

اسنایدر گفت: «آن‌ها در فرودگاه به ما گل رز دادند، ساک‌هایمان را آوردند، همه می‌خواستند با ما سلفی بگیرند. این بهترین دوره مسابقاتی بود که تاکنون شرکت کرده بودم، حتی از المپیک ریو هم بهتر بود.»

تیم کشتی آمریکا در ادامه روز شنبه به گشت‌وگذار در شهر پرداختند، به برج میلاد رفتند و ایرانی‌هایی که هیجان‌زده شده بودند با آن‌ها عکس گرفتند.

جردن باروز، قهرمان المپیک گفت که طرفدارانش در تهران بیش از هر شهر دیگری در جهان است.

برای مدتی به نظر می‌رسید که کشتی‌گیران آمریکایی مجبور خواهند بود که در خانه بمانند. پس‌ازآنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد ایران جزو فهرست ممنوعیت سفر است، این کشور تصمیم گرفت در اقدامی تلافی‌جویانه مانع از ورود تیم کشتی آمریکا شود. اما مقامات ایرانی پس از اعتراضات گسترده در آمریکا علیه این دستور ترامپ تصمیم خود را تغییر دادند.

باروز گفت زمانی که از مسئله ممنوعیت سفر مطلع شد واقعاً ناامید شده بود. وی تصریح کرد: «من لزوماً با تمام تصمیمات دولتم موافق نیستم و در مورد این تصمیم نیز مسلماً مخالف بودم.»

وی در ادامه افزود: «من هرگز مورد حمله تروریستی قرار نگرفته‌ام اما در ایران هیچ رفتار نامناسبی علیه خود احساس نکردم.»

در طول مسابقات تیم آمریکا با رقبای آذربایجانی، روسی و گرجستانی، تماشاگران کشتی‌گیران ایالات‌متحده را تشویق می‌کردند. بیل زادیک، سرمربی تیم آمریکا در مورد باروز گفت: «تماشاگران بی‌وقفه فریاد می‌زدند جردن، جردن. جردن در مسابقات قبلی برخی از قهرمانان آن‌ها را در مسابقات مهم شکست داده بود و آن‌ها او را تحسین می‌کنند.»

بندر در چهار سفر تیم آمریکا به ایران آن‌ها را همراهی کرده است. او گفت: «تا جایی که به یاد دارم ما هرگز مشکلی نداشته‌ایم.»

کشتی‌گیران آمریکا پس از انقلاب 1979 تا سال 1998 هیچ سفری به ایران نداشتند اما ازآن‌پس، بیش از 10 بار به ایران آمده‌اند.

بندر گفت که کشتی می‌تواند یک ورزش بسیار احساسی باشد اما ورزشکاران می‌دانند که به چشم سفرای کشورشان به آن‌ها نگاه می‌شود. بندر تصریح کرد: «کشتی یک ورزش بسیار رقابتی و تک‌به‌تک است. بعضی مواقع انگشت یکی به چشم دیگری می‌خورد. ممکن است مردم عصبانی شوند. بنابراین باید تأکید کنم که حفظ موقعیت و دست دادن با رقیب از اهمیت مضاعفی برخوردار است. خوشبختانه، همه بچه‌ها می‌دانند که داخل و خارج از تشک کشتی، نمایندگان آمریکا هستند.»

در پایتخت نیز درست مانند کرمانشاه، ایرانیان تنها با لبخند بود که از آن‌ها استقبال می‌کردند. یکی از اعضای تیم گفت باور اینکه ایران ضد آمریکا باشد، بسیار دشوار است.

بندر می‌خواست بداند: «آیا واقعیت دارد که دیواری در مرکز این شهر با شعار «مرگ بر آمریکا» روی آن وجود دارد؟ چراکه من اصلاً چنین چیزی حس نکردم.»چرا برای برگزاری جام در استانی که مردمش برای نفس کشیدن مشکل دارند، باید ۲ میلیارد هزینه کنیم؟

عطار اشرفی: هیچکس جرات برکناری من را ندارد/ تا وقتی مرادی هست پایم را به فدراسیون نخواهم گذاشت

خبرگزاری فارس: عطار اشرفی: هیچکس جرات برکناری من را ندارد/ تا وقتی مرادی هست پایم را به فدراسیون نخواهم گذاشت

عضو پیشین شورای عالی فنی وزنه‌برداری گفت: تا زمانی که مرادی در فدراسیون حضور دارد، نه‌تنها در جلسات شورا شرکت نخواهم کرد، بلکه پایم را هم به فدراسیون نخواهم گذاشت.

مهدی عطار اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با انتقاد از فضای موجود در فدراسیون وزنه‌برداری و تصمیمات یک‌نفره گفت: با توجه به وضع موجود دیگر علاقه‌ای به شرکت در جلسات شورا ندارم؛ استعفا نکرده‌ام و هیچ کس جرأت برکناری من را ندارد، اما وقتی فضا با مرام من سازگار نیست، علاقه‌ای به شرکت در جلسات ندارم.

وی ادامه داد: فضای شورا تک‌بعدی است و تنها یک نفر تصمیم می‌گیرد. اعضای شورای فنی همه کارمندان فدراسیون هستند، در حالی که نباید این‌طور باشد و اعضا باید قدرت انتقاد داشته باشند. چنین شورایی هیچ‌وقت نمی‌تواند تصمیم‌ساز و قانون‌گذار باشد. یک ماه است که به رئیس فدراسیون پیام داده‌ام، اما جوابی به من نداده است.

عطار اشرفی با بیان اینکه من دیگر عضو سابق شورای فنی هستم، گفت: تا زمانی که علی مرادی در مسند ریاست فدراسیون وزنه‌برداری حضور دارد، من و همکارانِ پیشکسوتم به فدراسیون پا نخواهیم گذاشت، چون او همه ما را فریب داد. ما به دنبال منافع خودمان نبودیم؛ نه پول می‌خواستیم و نه پُست، اما بی‌احترامی هم نخواستیم! وقتی به همکاران و هم‌دوره‌ای‌های من بی‌احترامی می‌شود، جای من در این فدراسیون نیست، البته جای او هم نیست و مسئولان ورزش باید در این خصوص تصمیم‌گیرنده باشند.

عضو پیشین شورای عالی فنی وزنه‌برداری تصریح کرد: اخیراً هم مرادی با پول بیت‌المال به کشورهای مختلف سفر کرده تا صاحب پست و مقام بین‌المللی شود. این سفرها هزینه‌های سنگینی در بر داشته است، برای پست و مقامی که به درد ما نمی‌خورد، کما اینکه در گذشته هم این‌طور بوده است.

عطار اشرفی با انتقاد از هزینه 2 میلیاردی برای برگزاری جام فجر گفت: سال گذشته یک میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه برگزاری جام فجر شد و امسال هم درخواستی 2 میلیارد تومانی داشته‌اند. درست است که نام این جام (فجر) برای ما مقدس است و اهمیت دارد، اما چرا باید 2 میلیارد تومان برای برگزاری یک جام در استانی که مردمش برای نفس کشیدن مشکل دارند، هزینه کنیم؟

عضو پیشین شورای عالی فنی وزنه‌برداری گفت: بنا بر فرموده رهبری امسال، سالِ اقتصاد مقاومتی است و نباید شاهد صرف چنین هزینه‌های بی‌ثمری باشیم. معلوم نیست خروجی این مسابقات چیست و چرا باید چنین هزینه سنگینی در استانی که مردمش زندگی‌شان به‌سختی می‌گذرد، شود؟

عطار اشرفی خاطرنشان کرد: قرار است نفراتی به مسابقات پیشکسوتان که البته به‌صورت جشنواره برگزار می‌شود، اعزام شوند که هزینه‌ها را خودشان پرداخت می‌کنند، اما وزنه‌برداران میانسال ما برای کسب مدال در مسابقاتی که اهمیت چندانی هم ندارد، مبادرت به استفاده از داروهایی می‌کنند که مضرات بسیاری برای آنها در این سن دارد. از طرفی نفراتی هستند که سال‌هاست هر ساله اعزام می‌شوند، درست است که با هزینه خودشان اعزام می‌شود، اما چرا نباید فرصت به بقیه هم برسد؟

انتهای پیام/سحضور آمریکا با شرایط خاص باعث شد نگاه‌ها بالاتر از حوزه ورزش، به مسابقات جلب شود

خادم: هم اخلاق را در حوزه بین‌الملل بُردیم و هم جام‌جهانی را در کشتی/یزدانی به این شکست نیاز داشت

خبرگزاری فارس: خادم: هم اخلاق را در حوزه بین‌الملل بُردیم و هم جام‌جهانی را در کشتی/یزدانی به این شکست نیاز داشت

رئیس فدراسیون کشتی گفت: با برگزاری جام‌جهانی کشتی و حضور تیم آمریکا هم اخلاق را در حوزه بین‌الملل بردیم و هم جام قهرمانی را در حوزه کشتی.

؛ رقابت‌های جام‌جهانی کشتی فرنگی در شرایطی پنجشنبه و جمعه هفته گذشته با حضور 8 تیم برتر جهان به میزبانی کرمانشاه برگزار شد که تصمیمات خلق‌الساعه رئیس جمهور جدید آمریکا نزدیک بود کار را به جایی بکشاند که حضور تیم این کشور بدلیل تصمیمات نابخردانه ترامپ در این مسابقات منتفی شود، اما در نهایت، زمینه حضور این کشور در این مسابقات فراهم شد.

* خوشحالم با لطف خدا شرمنده مردم نشدیم

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی که نه تنها به عنوان مسئول اصلی برگزاری جام جهانی مسئولیت سنگینی بر عهده داشت، بلکه حتی گهگاهی توصیه‌هایی هم در امور فنی می‌کرد درخصوص برگزاری این رقابت‌ها در کرمانشاه گفت: واقعا مسابقات سنگینی بود. با توجه به میزبانی خوب کرمانشاه و حضور پرشور مردم شاهد فضای متفاوتی بودیم. انتظارات مردم این فضا را مضاعف کرده بود و خوشحالم که پاسخ خوبی به حمایت‌های مردم دادیم تا شرمنده آنها نشویم.

وی ادامه داد: تیم ایران به هر صورت با شرایط متفاوتی به مسابقات آمد و ممنون خدا هستیم که قهرمانان تیم‌ملی توانستند توقع مردم را با مبارزات جوانمردانه و قهرمانی به خوبی پاسخگو باشند. با وجود اینکه 3 سال قبل مسابقات در آمریکا برگزار شده بود، اما در کرمانشاه با حضور پرشور مردم شاهد فضایی متفاوت بودیم. انتظار از تیم ایران هم در کنار حمایت صمیمانه مردم، این تفاوت فضا را مضاعف کرده بود.

* رحیمی و قاسمی کارشان را به نحو احسن، انجام دادند

رئیس فدراسیون کشتی درباره نتایج بدست آمده تصریح کرد: نتایج هم نسبتاً رضایتبخش بود؛ در فینال شاهد رقابت سنگینی بودیم. در اوزان 61، 65 و 70کیلوگرم کشتی‌گیران ما به خوبی برنامه‌های کادر فنی را پیاده کردند در حالی که آمریکایی‌ها در این 3 وزن پیروزی را به حساب خود نوشته بودند. رحیمی و قاسمی به عنوان بزرگان تیم در آغاز و پایان مثل همیشه کاری را که باید انجام می‌دادند را به نحو احسن انجام داده‌اند.

* حضور خاص آمریکا باعث شد نگاه‌ها بالاتر از حوزه ورزش، به مسابقات جلب شود

وی درباره مصاحبه منتشر شده از قول او در شبکه خبری CNN آمریکا مبنی بر اینکه اگر آمریکا در جام جهانی حضور پیدا نمی‌کرد، جام جهانی واقعی نبود، گفت: نه تنها آمریکا، بلکه هرکدام از تیم‌های ایران، روسیه، آذربایجان و حتی گرجستان نیز در این رقابت‌ها نبودند از جذابیت مسابقات کم می‌شد و تأثیری جدی بر کیفیت مسابقات می‌گذاشت. آمریکا هم با شرایط خاص به ایران آمد و همین موضوع باعث شد نگاه‌ها بالاتر از حوزه ورزش، به این مسابقات جلب شود.

* یزدانی به این شکست در مسیر کسب افتخاراتش نیاز داشت

رسول خادم درباره شکست حسن یزدانی در این فینال جام جهانی مقابل حریف آمریکایی گفت: شرایط یزدانی به دلیل سرماخوردگی سنگین هفته گذشته و مصرف آنتی‌بیوتیک متفاوت بود و فرصت ریکاوری را به طور کامل نداشت. البته این موضوع در مسابقات اول و دوم به نشان نداد و به چشم نیامد، اما در دیدار مقابل حریف آمریکایی بدنش خالی شد. یزدانی پس از المپیک کارش را بدون حاشیه دنبال کرد و این اتفاقات صرفاً تجربیاتی است که او گاهی در ادامه مسیر کسب افتخارات خودش نیاز دارد کسب کند، اما مهم این است که هم اخلاق را در حوزه بین‌الملل و هم جام قهرمانی را در حوزه کشتی بُردیم.

رئیس فدراسیون کشتی درباره برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی در آبادان گفت: برنامه‌ها را دنبال می‌کنیم، آبادان هم با مردم صمیمی و صمیمیتی که دارند، میزبانی خوبی از 8 کشور برتر جهان خواهند دهفته بیستم لیگ برتر فوتبال

پیروزی خوزستانی‌ها در لحظات پایانی/ آبی‌ها از تساوی فرار کردند

خبرگزاری فارس: پیروزی خوزستانی‌ها در لحظات پایانی/ آبی‌ها از تساوی فرار کردند

دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و پدیده در پایان با پیروزی خوزستانی‌ها خاتمه پیدا کرد.

، دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و پدیده از ساعت 15:30 در ورزشگاه غدیر اهواز در حضور حدود هزار تماشاگر آغاز شد.

این بازی با نتیجه 2 بر یک به سود استقلال خوزستان به پایان رسید.

 حمید حاج ملک

تورج عیوض محمدی و حمید غمزه

-

 -

 مهدی مومنی (39) و محمد طیبی (90+3) برای استقلال خوزستان، دریسا دیاراسوبا (78) برای پدیده

اتفاق مهم بازی

هوا سرد است و تماشاگر زیادی به ورزشگاه نیامدند. این در حالی است که تماشای این مسابقه برای تماشاگران رایگان اعلام شده بود.

در دقیقه 28 معین عباسیان مصدوم شد و جای خود را به رضا ناصحی داد.

در این مسابقه هیچ بازیکنی از دو تیم کارت زردی از داور مسابقه دریافت نکرد.

برای مشاهده جدول اینجا را کلیک کنید.ساعات پایانی نقل و انتقالات سرخ‌پوشان

رایزنی پرسپولیسی‌ها برای جذب بازیکن ادامه دارد/ اما و اگرهای لیست قرمزها

خبرگزاری فارس: رایزنی پرسپولیسی‌ها برای جذب بازیکن ادامه دارد/ اما و اگرهای لیست قرمزها

در حالی که ساعات پایانی فصل نقل و انتقالات زمستانی را سپری می‌کنیم به جز ۲ بازیکنی که چند روز قبل پیراهن سرخ پرسپولیس را به تن کرده‌‌اند هنوز بازیکن یا بازیکنان جدیدی به این تیم اضافه نشده‌ است.

، در حالی که امروز آخرین فرصت برای نقل و انتقالات زمستانی به شمار می‌رود اما باشگاه پرسپولیس تا این لحظه نتوانسته است در زمینه جذب بازیکنان مدنظر کادر فنی‌اش اقدامی انجام دهد.

با وجود مذاکرات فراوان با بازیکنان مختلف از سوی مسئولان باشگاه پرسپولیس تنها سروش رفیعی و سامان نریمان‌جهان پرسپولیسی شدند. این در حالی است که برانکو بیش از هر چیزی به مدافع و هافبک دفاعی نیاز دارد. به طوری که مذاکرات مختلفی با سعد ناطق ملی‌پوش عراقی و روزبه چشمی که پیش از این در استقلال بازی می‌کرد صورت گرفت اما هنوز اتفاق جدیدی رخ نداده است.

ناطق فرصت دارد تا پایان امروز رضایت‌نامه خود را از باشگاه نیروی هوایی عراق بگیرد تا بتواند به پرسپولیس بپیوندد. اما با وجود مذاکرات متعددی که مدیر برنامه‌های این بازیکن  خود این بازیکن انجام داده‌اند هنوز اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده است.

روزبه چشمی اما یکی  از جدی‌ترین گزینه‌های برای پیوستن به پرسپولیس است که البته این بازیکن هم بعید است امروز با پرسپولیس قرارداد ببندد و شاید طی روزهای آینده شاهد اتفاقات تازه‌تری در این باره باشیم. هرچند که شاید اتفاقات دیگری تا امشب رقم بخورد.

از طرف دیگر تا لحظه انتشار این خبر قرارداد محمدامین ‌‌آرام‌طبع و حتی پال‌یانسکی ‌مدافع اکراینی که زمزمه‌هایی درباره او گفته می‌شد هم قراردادش فسخ نشده است و این موضوع به خصوص در مورد آرام‌طبع وضعیت او را با اما و اگر روبه‌رو کرده است چرا که از طرفی باشگاه پرسپولیس به این بازیکن اجازه حضور در تمرینات را نمی‌دهد و از طرف دیگر خود این بازیکن قبل از پایان نیم‌فصل اول زمزمه جدایی را سر داده بود.

طبق قانون نقل و انتقالات هر تیم می‌تواند 3 بازیکن آزاد جذب کند و باید این را هم در نظر گرفت که آنتونی گولچ مدافع استرالیایی پرسپولیس هم از لیست سرخ‌پوشان خارج شده و این به این منزله است که پرسپولیس می‌تواند یک بازیکن آسیایی هم جذب کند.

با همه این تفاسیر مسئولان باشگاه پرسپولیس در تلاش هستند تا بازیکنان مدنظر کادر فنی خود را به تیم اضافه کنند که البته باید منتظر ساعات آینده و حتی روزهای دیگر بود تا ببینیم آیا بازیکن یا بازیکنان دیگری پیراهن سرخ پرسپولیس را به تن می‌کنند یا نه.

امروز هم علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس به همراه حمیدرضا گرشاسبی و جعفر کاشانی 2 عضو هیأت مدیره این باشگاه جلسات طولانی را در محل باشگاه پرسپولیس برگزار کردند تا آخرین وضعیت نقل و انتقالات مورد بررسی قرار گیرد.14 / 11 / 1395برچسب:, :: 5:57 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

کوسه‌غراوی در واکنش به جان باختن کولبران:

دولت آینده باید تلاش‌های پرثمری در جهت رفع بیکاری از مناطق مرزی به خرج دهد

خبرگزاری فارس: دولت آینده باید تلاش‌های پرثمری در جهت رفع بیکاری از مناطق مرزی به خرج دهد

عضو کمیسیون عمران درباره ضرورت توجه دولت به اشتغال مرزنشینان به منظور رهایی آنان از راه‌هایی همچون کولبری برای امرار معاش گفت: دولت آینده باید تلاش‌های پرثمری در جهت رفع بیکاری از مناطق مرزی به خرج دهد.

شهرام کوسه‌غراوی نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره ضرورت توجه دولت به اشتغال مرزنشینان به منظور رهایی آنان از راه‌هایی همچون کولبری برای امرار معاش گفت: امنیت مرزهای ما را مرزنشینان تأمین می‌کنند از این رو باید از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت ایجاد اشتغال برای آنان باشد.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در برنامه ششم توسعه به منظور اشتغال‌زایی برای ساکنین مناطق مرزی کشور خاطرنشان کرد: دولت آینده باید تلاش‌های پرثمری در جهت رفع بیکاری از مناطق مرزی به خرج دهد.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم کمک دولت به بهره‌برداری از فرصت‌های اشتغال در مناطق مرزی کشور از دولت خواست ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در مرز‌ها را فعال کند.

به گزارش فارس، شنبه شب، پنج نفر از کولبران در مرزهای غربی کشور بر اثر ریزش بهمن، جان خود را از دست دادند. 

خاطرنشان می‌شود روز سه‌شنبه نیز جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس در جریان طرح سوال خود از علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه مرزها را باید به عنوان یک فرصت حساب کرد و نه تهدید، اظهار داشت: شاهد کشته شدن 5 نفر از کولبران در مرزهای غربی کشور به خاطر سقوط بهمن بودیم که به خاطر 100 هزار تومان کولبری می‌کنند را امرار معاش کنند اما در مقابل حال افرادی با یک تلفن و بدون طی مراحل قانونی جلوی چشم مسئولان هزاران تن محصول وارد می‌کنند و میلیاردها تومان به جیب می‌زنند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: این در حالی است که جوانان برای 100 هزار تومان باید 300 کیلو بار به دوش بکشند؛ آیا این عدالت و انصاف است؟

وی با اشاره به این که برای پیگیری وضعیت کولبران بارها با وزیر کشور، گمرک و ناجا جلسه گذاشته شده است اما کسی درد این کولبران را درک نکرد، اظهار داشت: اینها که بدون مجوز از مرزها واردات انجام می‌دهند چه کسانی هستند؟ و توسط چه کسانی از سوی دولت حمایت می‌شوند؟

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: کولبران را زندانی می‌کنیم اما با افرادی را که با یک تماس تلفنی هزاران تن کالا و محصول وارد کشور می‌کنند کاری نداریم.مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان خبر داد:

آغاز فرایند جذب قهرمانان و مدال آوران

 آغاز فرایند جذب قهرمانان و مدال آوران

مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان از آغاز فرایند جذب قهرمانان و مدال آوران مشمول تصویبنامه هیات وزیران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، بهروز منتقمی، مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تصویبنامه شماره « 47069/ت51514 ه » مورخ 23 تیرماه 95 هیات محترم وزیران گفت: آن دسته از قهرمانان و مدال آوران مشمول این تصویبنامه « آیین نامه اجرایی جذب و استخدام قهرمانان مشمول قانون سرباز قهرمان » که مایل به استخدام در دستگاه های اجرایی هستند، برای کسب اطلاعات بیشتر و پیگیری فرآیند جذب، به ادارات کل ورزش و جوانان استان های سراسر کشور یا اداره کل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان مراجعه نمایند.
منتقمی تصریح کرد: ورزش کاران مشمول این تصویبنامه جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه درخواست خود با همراه داشتن مدارک « اصل و تصویر کارت ملی، اصل و تصویر شناسنامه، اصل و تصویر احکام قهرمانی، اصل و تصویر مدرک تحصیلی » به ادارات کل ورزش و جوانان استان های سراسر کشور یا اداره کل توسعه منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان مراجعه نمایند.
فایل PDF این آئین نامه به پیوست همین خبر درج شده است.


14 / 11 / 1395برچسب:, :: 5:48 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

حضور کشتی  گیران آمریکایی منتظر نظر وزارت خارجه

حضور کشتی گیران آمریکایی منتظر نظر وزارت خارجه

وزارت ورزش اعلام کرد حضور تیم کشتی  آمریکا در جام فجر منوط به اظهار نظر دستگاه دیپلماسی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مازیار ناظمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در گفتگوی تلفنی با اخبار ورزشی صبح امروز شبکه خبر اعلام کرد باوجود علاقه فراوان کشتی  گیران آمریکایی برای حضور در این رقابت ها، ورود آنها منوط به اظهار نظر دستگاه دیپلماسی کشور است.
به دنبال اقدام جدید دولت آمریکا در ممنوع کردن ورود شهروندان ایران ی به این کشور و واکنش متقابل ایران که بر اساس آن ورود آمریکای ها به کشور ممنوع شده است، حضور کشتی  گیران آمریکایی در جام فجر با مشکل مواجه شده است.
این موضوع واکنش اتحادیه جهانی کشتی  را نیز به دنبال داشته است.
این اتحادیه در خصوص این موضوع بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن آمده است؛ اتحادیه جهانی کشتی  خود را نسبت به فراهم آوردن فرصت رقابت در تورنمنت‌های طراز اول در سراسر جهان برای بهترین کشتی ‌گیران دنیا متعهد می‌داند و جام جهانی کشتی  آزاد در کرمانشاه ایران یکی از آن رویدادهای برتر جهانی است. اگرچه ما هیچ بینشی در خصوص اختلافات سیاسی میان ایالات متحده و ایران نداریم، اما همکاری میان فدراسیون کشتی  دو کشور برای رشته ورزشی ما مانند یک معیار طلایی بوده است. کشتی ‌گیران این دو کشور همیشه اوج روحیه ورزشکاری را به نمایش گذاشته‌اند و تعاملاتی برخواسته از قلب‌شان که به تصویر هم کشیده شده است، مترادف با نام کشتی  و توانایی آن با رفتن ورای مرزهای سیاست است.
در ادامه این بیانیه خاطر نشان شده است: «فدراسیون‌های هر دو کشور تمایل خود را برای حضور آمریکا در جام جهانی کشتی  آزاد ابزار کرده‌اند. مایه مباهات است دانستن این موضوع که گاهی اوقات کشتی  مسبب چنین همکاری‌های بین‌المللی می‌شود و ما امیدواریم که وزارت امور خارجه ایران بتواند با حضور کشتی ‌گیران آمریکایی در جام جهانی موافقت کند.
در همین حال نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی  هم در این خصوص به سایت اتحادیه متبوعش گفته است: همان‌طور که در تلاش جهانی برای بازگرداندن کشتی  به برنامه‌های رشته‌های ورزشی المپیک هم نشان داده شد، قدرت ورزش ما مستقیماً از اشتیاق و تعهد ورزشکاران و هواداران نشأت می‌گیرد. ما از آنها بابت حمایت بی‌وقفه‌شان از اتحادیه جهانی کشتی  و فدراسیون‌های ملی‌مان قدردانی می‌کنیم.


اولين نشست هم انديشي نمايندگان استانی و مسئولين كميته های انجمن موای تای فدراسيون ورزش های رزمى 5بهمن ماه 1395/تهران

  • سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 09:13
  • بازدید 14 بار

اولين نشست هم انديشي نمايندگان استانی و مسئولين كميته های انجمن موای تای فدراسيون ورزش های رزمى 5بهمن ماه 1395/تهراناطلاعیه دپارتمان داوری: ۲ پنالتی پرسپولیس گرفته نشد/ سیدجلال باید اخراج می‌شد!

خبرگزاری فارس: اطلاعیه دپارتمان داوری: ۲ پنالتی پرسپولیس گرفته نشد/ سیدجلال باید اخراج می‌شد!

دپارتمان داوری درخصوص بازی‌های هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس،به نقل از سایت فدراسیون، دپارتمان داوری درباره دیدارهای ماشین سازی- صبای قم، پیکان و تراکتورسازی تبریز، پدیده و نفت تهران، استقلال تهران و صنعت نفت آبادان، ذوب آهن و فولاد خوزستان اعلام کرد که هیچ اشتباهی که در نتیجه بازی تاثیر مستقیم داشته باشد، شاهد نبودیم و تمامی تصمیمات داوران  مورد تایید  است. حتی در صحنه برخورد مهاجم تراکتور در محوطه جریمه تیم پیکان، با توجه به اینکه هر دو بازیکن (مدافع و مهاجم) به یک اندازه نیرو وارد می‌کنند، هیچ خطایی اتفاق نیفتاده و تصمیم داور در ادامه بازی صحیح است.

در بازی استقلال خوزستان و سپاهان اصفهان تصمیم داور در اعلام صحنه پنالتی درست بوده است. هر چند در صحنه دوم با توجه  به عدم پوشش تصویری مناسب لحظه وقوع خطای هند کاملا به وضوح دیده نمی شود، تصمیم داور مورد تایید است.

در بازی سایپا و سیاه جامگان گلی که توسط تیم سایپا در دقیقه 46 به ثمر رسید باید به علت خطای هند مهاجم تیم سایپا  گل را مردود و به بازیکن خاطی یک اخطار داده می‌شد. در نهایت باید گفت تصمیم داور در نتیجه بازی تاثیر مستقیم داشته است.

در مسابقه تیم‌های پرسپولیس تهران و گسترش فولاد تبریز داور مسابقه باید دو خطای پنالتی به نفع تیم پرسپولیس اعلام می‌کرد و در صحنه منجر به اخطار دقایق 35 و 81  با توجه به تصاویر تلویزیونی، گزارش بازی و گزارش داوران،هر چند که صبح امروز در مصاحبه با رسانه‌های گروهی با استناد مطالب یاد شده، موضع گیری شده است اما هنوز به دلایل قطعی نرسیده‌ایم که به محض مشخص شدن آن، به سرعت اذهان عمومی را مطلع خواهیم کرد. همچنین کاپیتان تیم پرسپولیس تهران باید به علت تحریک تماشاگران با کارت زرد دوم از بازی اخراج می‌شد.

اما باید عنوان کرد با روندی که به وجود آمده قطعا داوری کشور متضرر خواهد شد. زیرا اگر قرار باشد بازیکنان، کادر فنی، تماشاگران و به تازگی گزارشگران تلویزیونی در مقابل هر تصمیم داور موضع گیری کرده و آن را زیر سوال ببرند، نمی‌شود از داوران انتظار داشت که در زمین به خوبی به قضاوت بپردازند.

یکی از نکات مهم در امر قضاوت آرامش است لذا از همه دست اندرکاران درگیر در مسابقات اعم از بازیکنان، مربیان، مدیران عامل، تماشاگران و اصحاب رسانه درخواست می شود در حفظ آرامش فضای داوری کشور اهتمام لازم را به عمل آورند.حضور خاکسار و خوش قدم در لیگ جهانی کاراته وان هم قطعی شد

بانوی طلایی بازی‌های آسیایی اینچون فردا راهی فرانسه می‌شود

خبرگزاری فارس: بانوی طلایی بازی‌های آسیایی اینچون فردا راهی فرانسه می‌شود

حمیده عباسعلی دارنده نشان برنز مسابقات جهانی اتریش فردا صبح برای حضور در نخستین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان راهی فرانسه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در سال 2017 در حالی از هشتم تا دهم بهمن‌ماه به میزبانی کشور فرانسه پیگیری خواهد شد که حمیده عباسعلی و طراوت خاکسار برای حضور در این رقابت‌ها ساعت 6 صبح فردا(چهارشنبه) راهی کشور فرانسه خواهند شد.

سمانه خوش قدم نیز به عنوان مربی، این دو کاراته‌کا را در این مسابقات همراهی خواهد کرد. البته این سه نفر نیز با هزینه شخصی راهی این مسابقات خواهند شد.

لازم به ذکر است، ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده، ابراهیم حسن بیگی، هادی عرب، مهدی خدابخشی، احسان و سامان حیدری و بهمن عسگری کاراته کاهای ایرانی حاضر در این رقابت‌ها هستند که در حالا حاضر در اردوهای مشترک در فرانسه حضور دارند.

علی اصغر آسیابری دیگر کاراته‌کای کشورمان امروز صبح راهی فرانسه شده است.

البته شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته و شهاب سلطانی نیز ساعت 7 صبح فردا( چهارشنبه) راهی فرانسه خواهند شد.رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال خبر داد

جلسه استقلالی‌ها با معاون وزیر امورخارجه برای حل مشکل نقل و انتقالات بازیکن

خبرگزاری فارس: جلسه استقلالی‌ها با معاون وزیر امورخارجه برای حل مشکل نقل و انتقالات بازیکن

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال از برگزاری جلسه با معاون وزیر امورخارجه برای حل مشکل نقل وانتقالات بازیکن در این تیم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، شهاب جهانیان رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال پس از برگزاری جلسه با معاون وزیر امور خارجه جهت حل مشکل نقل و انتقالات بازیکن در استقلال خبر داد.

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در همین خصوص گفت: خبری که امروز منتشر شد، خبر خوب و خوشایندی برای هواداران این تیم نبود. این اتفاقی است که افتاده و حالا باید همه سعی و تلاش خود را برای برطرف شدن این مشکل، داشته باشیم.

وی افزود: باشگاه استقلال تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکل نقل و انتقالات بازیکنان به کار گرفته و رایزنی و مکاتباتی را با فیفا انجام داده‌ایم. در همین راستا فردا نیز همراه با مدیرعامل باشگاه آقای افتخاری جلسه‌ای با معاون محترم وزارت امور خارجه در محل این وزارت خانه خواهیم داشت. هواداران اطمینان داشته باشند باشگاه از هیچ کوششی برای حل این مشکل دریغ نخواهد کرد.به بهانه اشتباه محاسباتی مدیران استقلال و محرومیت از سوی فیفا

نامه‌نگاری دیرهنگام آبی‌ها ، پوششی برای عدم مدیریت/رئال و بارسا تسلیم شدند شما که جای خود دارید

خبرگزاری فارس: نامه‌نگاری دیرهنگام آبی‌ها ، پوششی برای عدم مدیریت/رئال و بارسا تسلیم شدند شما که جای خود دارید

تلاش مقامات باشگاه استقلال برای گرفتن تخفیف از فیفا در فضایی غیرحرفه‌ای اهالی فن و کارشناسان را به یاد گزینه‌های مشابه در باشگاه‌های بزرگ دنیا و رفتار حرفه‌ای آنها می‌اندازد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، از حکم سنگین فیفا علیه باشگاه رئال‌مادرید مدت‌زمان زیادی نمی‌گذرد؛ حکمی که طی آن یکی از ثروتمندترین باشگاههای بزرگ جهان از خرید و فروش بازیکن تا فصل 2017- 2018 منع شد و مقامات این باشگاه پس از تلاش فراوان در قالب قانون و پیگیری‌های منطقی آن را به قبل از فصل نقل و انتقالات تابستانی کاهش دادند. جرم باشگاه رئال‌مادرید البته سنگین بود و بدرفتاری با نوجوانان در آکادمی رئال‌مادرید و عدم رعایت قوانین مربوط به عقد قرارداد در مقطع سنی پایه باعث شد تا فیفا پس از بارسلونا به مادرید نیز حمله کند.

جرم باشگاههای بزرگی مثل بارسلونا و رئال‌مادرید هرچه بود مدیریت اشتباه یا عدم مدیریت نبود و هیأت مدیره چاره‌ای جز قبول جرم بخشی از سازمان خود را نداشت. اما اکنون شاهد صدور حکمی بین‌المللی از سوی فیفا علیه باشگاه استقلال هستیم؛

حکمی که علیه عدم مدیریت و عدم وضوح در این باشگاه صادر شده است. پول یک بازیکن خارجی دیر پرداخت شده و در پی شکایت و پیگیری وکیل این بازیکن، فیفا باشگاه استقلال را از خرید و فروش بازیکن محروم کرده است. تا اینجا موضوع شفاف به نظر می‌رسد اما نامه‌نگاری استقلال (اگر صحت داشته و صورت بگیرد) ممکن است به جای حل مشکل به سوژه خبری رسانه‌های خارج از کشور تبدیل شود. به خصوص اگر ادعای مقامات استقلال در رابطه با استدلال داخل نامه صحت داشته باشد. آیا باید تا ابد عدم مدیریت و بی‌تدبیری را به تحریم‌های آمریکا و اروپا گره بزنیم؟

سوال مهم اینجاست؛ در زمان عقد قرارداد با این بازیکن، از مشکلات بانکی و تحریم‌های بین‌المللی بی‌خبر بودیم؟ آیا این اولین بازیکن خارجی بود که فوتبال باشگاهی ایران خریداری کرده است؟ قرارداد با این بازیکن توسط چه کسانی و با چه سطح از دانش حقوقی مطالعه شده است و اصولا نامه مذکور توسط چه کسانی قرار است نوشته شود؟ (یادمان نرود در طول چند سال گذشته چه نامه‌نگاری‌هایی از سوی فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها سوژه خبری برنامه‌های مختلف شده است)

ماجرای بد این داستان قرارداد رسمی است که استقلال با جباروف بسته است. قراردادی قانونی که طبق آن باشگاه استقلال متعهد است به اجرای مفاد آن که از همه مهمتر مسائل مالی است. باشگاه استقلال به همین سرعت نمی تواند این مشکل را حل کند و طبیعی است که اکنون بازیکن تازه خریداری شده این باشگاه طلب مطالبات مالی خود را داشته باشد. این وسط داستان آندو تیموریان و روزبه چشمی هم که تازه به لیست استقلال اضافه شده جای خود. بازیکن خارجی خیلی راحت می تواند به فیفا شکایت کند و از مجاری قانونی و بین المللی حق خود را بخواهد. 

در پایان باید به این موضوع اشاره شود که باشگاه استقلال حق دارد تمام تلاش خود را برای حفظ بیت‌المال و جلب رضایت هواداران دلسوز خود صرف کند اما ای کاش مدیریت امور نیز با همین انگیزه از ابتدا راه را درست بپیماید تا کار به نامه‌نگاری‌های دلهره‌آور نکشد. 

هنوز یادمان نرفته در ماجرای دیر ارسال شدن لیست استقلال به آسیا مقداد نجف نژاد مدیرعامل وقت استقلال به صورت حضوری در AFC به دنبال این بود تا با دیپلماسی هدیه دادن فرش ایرانی مسئله را ختم به خیر کند و حالا شنیده می شود باشگاه استقلال به دنبال نامه نگاری است. 

رئال مادرید و بارسلونا که حکم مشابهی از همین محرومیت از سوی فیفا گرفته اند نتوانستند این محرومیت را برطرف کنند و تمام تلاش رئال به این منجر شد که محرومیت را کاهش دهد، بارسا اما جز صبوری کار دیگری برابر این حکم نداشت، آیا باشگاه استقلال که در فیفا سابقه خوبی هم بابت پرداختی به بازیکنان خارجی ندارد می تواند مانع از اجرای این حکم شود؟ آیا زمان نامه نگاری های دیرهنگام تمام نشده است؟
سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در اردوی تیم ملی فوتبال بانوان

 

28 بازیکن به نخستین اردوی تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال کشور دعوت شدند که سه فوتبالیست شایسته آذربایجان غربی در این اردو حضور دارند .
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مریم آزمون، سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان اسامی بازیکنان دعوت شده به مرحله نخست اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال را به شرح زیر اعلام کرد:
سمیه خرمی-بینا کریمی از کردستان
طوبی القاصی- خاطره جمال از لرستان
الهام عسکری- هانیه خداپرست از فارس
الهام فرهمند- فاطمه عادلی- زمرد سلیمانی- وحیده ایثاری- فروغ موری- شهربانو محمودی- افروز کربکندی از اصفهان
مهسا محمدی- یاسمن فرمانی-سمیرا اسماعیلی آذربایجان غربی
زهرا حاتم نژاد- طاهره آزادی از ایلام
فاطمه قاسمی- فاطمه شجاعی از خوزستان
سارا قمی-زهرا قنبری- کویستان خسروی- نرگس کوهستانی-سهیلا نظام آبادی- طاهره سلیم پور- مهدیه آمیغی- پروین فرهادی خواه از کرمان
بازیکنان فوق از روز یکم تا پنجم بهمن ماه زیر نظر کادر فنی تمرینات خود را آغاز می کنند.
ملی پوشان باید روز یکم بهمن ماه خود را در کمپ تیم های به کادر فنی تیم ملی معرفی کنند


5 / 11 / 1395برچسب:, :: 7:28 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

سیامند رحمان نامزد دریافت‌جایزه جهانی لاروس

سیامند رحمان نامزد دریافت‌جایزه جهانی لاروس

 

قویترین مرد پارالمپین جهان و دارنده مدال طلای فوق سنگین بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۱۲ لندن، کاندید دریافت نشان و جایزه جهانی لاروس شد.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی از"ورزش سه" «دانیل دیاس» سفیر بنیاد «لاروس» عصر چهارشنبه نام سیامند رحمان و پنج ورزشکار دیگر را به عنوان کاندیداهای دریافت جایزه ورزشی جهانی لاروس اعلام کرد.
بنیاد لاروس در سال ۱۹۹۹ توسط شرکت ریچموند و دایملر تاسیس شد و دو سال بعد جایزه ورزش جهانی لاروس را بنیاد نهاد که در شهر موناکو با حضور «نلسون ماندلا» به برگزیدگان اهدا شد.
مراسم اهدای جوایز هرساله برگزار و به بهترین ورزشکاران جهان در بخش‌های مختلف اعطا می شود.
این جایزه یکی از بزرگترین جوایز ورزشی جهان است و از میان برندگان ادوار گذشته این جایزه می توان به نواک جوکوویچ، یوسین بولت ، سرنا ویلیامز و دانیل دیاس اشاره کرد.
سیامند رحمان قهرمان جهان و پارالمپیک نیز در میان برترین پارالمپین‌های جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفته است. مراسم اهدای جوایز لاروس در تاریخ ۲۶ بهمن (۱۴ فوریه) در موناکو برپا خواهد شد.


20 / 10 / 1395برچسب:, :: 4:57 بعد از ظهر ::  نويسنده : سعيد سليمانزاده       

برخی از مربیان همیشه کنار بوکس هستند

روزبهانی: خمینز معتقد است خوب مبارزه می‌کنم/ شناختی از مربی کوبایی ندارم

خبرگزاری فارس: روزبهانی: خمینز معتقد است خوب مبارزه می‌کنم/ شناختی از مربی کوبایی ندارم

تنها نماینده بوکس ایران در المپیک برزیل گفت: به طور اتفاقی با سرمربی تیم ملی بوکس در آکادمی روبه‌رو شدم و او مدعی شد که مبارزات من را بارها دیده و مسابقات خوبی داشته‌ام.

، مسئولان فدراسیون بوکس سرانجام از بین تمام گزینه‌هایی که مطرح کرده بودند طی چند روز گذشته با "باربارو فرناندز خیمنز"، سرمربی کوبایی برای هدایت تیم ملی بوکس به توافق رسیدند. خمینز مربی 59 ساله ای است که مهمترین رزومه او هدایت تیم ملی ونزوئلا، اندونزی و پاراگوئه است؛ او مربی دو ستاره ای است که حالا برای هدایت تیم ملی بوکس ایران از چند روز گذشته وارد تهران شده است.

مسولان فدراسیون طی چند روز گذشته به نقل از او مدعی شدند که او، احسان روزبهانی تنها ستاره بوکس ایران که سال ها در مسابقات لیگ حرفه ای حضور داشت را نمی‌شناسد؛ اما وی طی چند روز گذشته با احسان روزبهانی در آکادمی ملی المپیک روبرو شده و مدعی شده مبارزات او را بارها تماشا کرده و از نوع مبارزات روزبهانی مطلع است.

در همین رابطه خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، گفت‌و‌گویی با احسان روزبهانی داشته است.

روزبهانی در واکنش به صحبت‌های سرمربی کوبایی تیم ملی ایران که مدعی شده او را نمی‌شناسد، گفت: طی چند روز گذشته در آکادمی ملی المپیک خمینز سرمربی کوبایی تیم ملی بوکس را دیدم با او خوش و بش کردیم و حتی یکی از بازیکنان تیم فوتبال نیز شاهد این موضوع بود. مربی کوبایی مدعی شد که بازی‌های من را بارها و بارها تماشا کرده و مدعی شد که من مبارزات خوبی را انجام می‌دهم.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: مترجم سرمربی تیم ملی شاهد بود که او از من سؤال کرد که چرا در اردوهای تیم ملی حضور پیدا نمی‌کنم و من نیز اعلام کردم که از تیم ملی بوکس اخراج شده‌ام و حالا نمی‌دانم مترجم او صحبت‌های من را به خمینز انتقال داد یا خیر.

تنها نماینده بوکس ایران در المپیک در پاسخ به این سؤال که آیا از این مربی شناخت دارید یا خیر، گفت: من شناختی از مربی کوبایی ندارم و فقط امیدوارم بتواند به بوکس ایران کمک کند.

روزبهانی در پاسخ به این سؤال که آیا مربیانی که به عنوان دستیاران سرمربی کوبایی انتخاب شدند آیا می‌توانند به بوکس کمک کنند یا خیر؟، گفت: برخی از مربیانی که در حال حاضر کنار تیم ملی هستند همیشه بوده‌اند. (با خنده)

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شما را در اردوی تیم ملی خواهیم دید یا خیر، گفت: فعلاً که از اردوی تیم ملی اخراجم و نمی‌دانم که تکلیفم چیست.

روزبهانی در مورد موفقیت امیر علی‌اکبری در مسابقات جهانی MAA گفت: مبارزات علی‌اکبری را در این رقابت‌ها دیدم به او تبریک می‌گویم که توانست در اولین حضور خود در این مسابقات به فینال راه پیدا کند این کار بزرگی بود که او انجام داد. پیش از المپیک برزیل او زیر نظر اکبر احدی تمرین می‌کرد و در اردوها تمرینات او را شاهد بودم که چقدر جدی تمرین می‌کند. احسنت به او که توانست نایب قهرمان جهان شود.

تنها نماینده بوکس ایران در المپیک برزیل در پاسخ به این سؤال آیا برنامه‌ای مثل امیر علی‌اکبری برای خود دارید یا خیر، گفت: من برای حضور در مسابقات بوکس حرفه‌ای برنامه دارم.واکنش جالب سرمربی پرسپولیس به سوال در مورد حواشی اخیر

برانکو:تا جایی که امکان دارد تیم را تقویت می‌کنیم/به صداقت ملی‌پوشان خود شکی نداریم

خبرگزاری فارس: برانکو:تا جایی که امکان دارد تیم را تقویت می‌کنیم/به صداقت ملی‌پوشان خود شکی نداریم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما نسبت به صداقت بازیکنانمان در قبال باشگاه، هواداران و خانواده پرسپولیس هیچ شکی نداریم و می‌دانیم آنها همه تلاششان را می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس گفت: درگذشت آیت‌الله رفسنجانی را تسلیت می‌گوییم. با اینکه ایرانی نیستم اما اتفاق تلخی افتاده و به‌طور قطع برنامه تمرینی فردا را با مراسم تشییع پیکر ایشان هماهنگ خواهیم کرد تا مشکلی پیش نیاید.

وی تأکید کرد: سایپا روز گذشته 2 بر صفر از حریف خود عقب بود ولی با زدن گل نشان داد که می‌تواند به بازی برگردد. مطمئناً این تیم می‌تواند از بحران خودش را بیرون بکشد و فرکی نیز شخصی است که از دوستان خوب و بزرگ من است و مطمئن هستم این تیم شرایطش در جدول در نیم‌فصل دوم تغییر خواهد کرد.

برانکو افزود: طبیعتاً ترابی که بهترین بازیکن سایپا است، در این مسابقه به میدان نمی‌رود ولی بازیکنان این تیم هرکدام 20 درصد به توانشان اضافه می‌کنند که جای خالی او پر شود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه عدم جذب بازیکنان جدید باعث نگرانی شده است، گفت: من قبلاً هم گفته‌ام زمان کمی برای گرفتن بازیکنان داریم، اما نمی‌توان این موضوع را یک‌شبه حل کرد. به‌خصوص وقتی که ما بازیکنانی را می‌خواهیم که با باشگاه‌شان قرارداد دارند، تا آنجا که امکان داشته باشد، تیم را تقویت می‌کنیم.

برانکو در خصوص اینکه هواداران پرسپولیس از ربیع خواه و عملکرد او ناراحت هستند، گفت: ربیع‌خواه 15 هفته بدون اشتباه بازی کرده و شاید فقط یک اشتباه کوچک مقابل فولاد خوزستان مقابل عبدالله ناصری داشت که همان صحنه می‌توانست یک خطا به سود تیم ما باشد. او بازیکنی عاقل و باهوش است که طوری بازی می‌کند که می‌تواند به‌خوبی بازیکن مقابلش را پوشش دهد.او مقابل خسرو حیدری و خیلی از بازیکنان دیگر عملکرد خوبی داشته است. 

برانکو در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود قرار است تیم‌های حاضر در جام جهانی افزایش پیدا کنند و نظر شما چیست، اظهار داشت: طبیعی است که فیفا دلایل خاص خودش را دارد. مربیان می‌دانند که قبل و بعد از جام جهانی چه فشاری به بازیکنانی وارد می‌شود و این می‌تواند یک پوئن برای تیم‌هایی باشد که تاکنون به جام جهانی نرفتند.

وی در مورد شرایط رامین رضائیان برای مسابقه با سایپا، تصریح کرد: نمی‌دانم وضعیت او چگونه است و باید این مسئله را بررسی کنم. رضائیان برای بازی در 90 دقیقه آماده نخواهد بود چرا که بعد از آخرین مسابقه ما عملا فقط یک تمرین داشته است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه شائبه کم کاری بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس مطرح شده است، خاطرنشان کرد: آن مسابقه که شکست خوردیم بازی دوستانه بود و این مسئله طبیعی بود. ملی‌پوشان ما در شرایط خاصی قرار داشتند. ما نسبت به صداقت بازیکنانمان در قبال باشگاه، هواداران و خانواده پرسپولیس هیچ شکی نداریم و می‌دانیم آنها همه تلاششان را می‌کنند. به این مسئله هیچ شکی نداریم.

برانکو در مورد اینکه مهدی تاج اعتقاد داشته مصاحبه روز گذشته او جو را آرام کرده و به سعید فتاحی به خاطر اظهاراتی که داشته تذکر داده است، گفت: این مسائل را رها کنید و از سایپا بپرسید.لحظه به لحظه با مراسم بهترین‌های فیفا

مارادونا، میهمان ویژه مراسم/بازی دوستانه با اینفانتینو + عکس

خبرگزاری فارس: مارادونا، میهمان ویژه مراسم/بازی دوستانه با اینفانتینو + عکس

مراسم انتخاب‌ بهترین‌های فوتبال جهان از ساعت ۲۱ به وقت تهران در شهر زوریخ آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس دیگو مارادونا به دعوت فدراسیون جهانی فوتبال «فیفا» وارد شهر زوریخ شد. وی براساس خواسته جیانی اینفانتینیو، رئیس کنونی فیفا در مراسمی که امشب برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.

     

در کنار مارادونا چهره‌های بزرگی همچون کارلوس پویول و کارلی لیود، وارد سوئیس شده اند.

آنها در دیدار فوتبال دستگرمی همراه با اینفانتینیو در میدان حضور یافته و بازی کردند.

مارادونا پس از پایان این مسابقه جالب اظهارداشت: این بازی یکی از راه‌های بود که فیفا در پیش گرفت تا خانواده بزرگ فوتبال جهان به هم نزدیک‌تر شوند. اینفانتنیو سعی دارد این خانواده در مسیر اتحاد قدم بردارد.


مراسم بهترین‌های فیفا امشب از ساعت 21 به صورت رسمی و 19 و 30 دقیقه به صورت غیررسمی و از روی فرش قرمز در شهر زوریخ آغاز خواهد شد.

این مراسم در حالی برگزار خواهد شد که در نخستین روزهای سال 2017 فیفا با برپایی چنین رویدادی، نتیجه کلی آرا کارشناسان، مربیان و کاپیتان‌ تیم‌های ملی را در بخش‌های مختلف اعلام خواهد کرد و دنیای فوتبال نیز با چهره‌های برتر سال پایان یافته آشنا خواهد شد.

هم اکنون در بخش بهترین بازیکنان مرد، کریستیانو رونالدو، آنتوان گریژمن و لیونل مسی نامزد هستند.

همچنین ملانی بهرینگر، کارلی لیود و مارتا نامزد بهترین فوتبالیست زن سال هستند.

در بخش مربیان نیز کلادیو رانیری،مربی لسترسیتی، فرناندو سانتوس، سرمربی پرتغال و زین‌الدین زیدان، مسئول فنی رئال مادرید نامزد دریافت جایزه هستند.پوشش لحظه‌‌به‌لحظه مراسم بزرگداشت و اخبار درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

حضور سرلشکر قاسم سلیمانی در منزل آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی/ پیام‌های تسلیت سپاه پاسداران، خبرگان، جامعتین و نمایندگان مجلس/ مراسم ترحیم از سوی مقام معظم رهبری برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: حضور سرلشکر قاسم سلیمانی در منزل آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی/ پیام‌های تسلیت سپاه پاسداران، خبرگان، جامعتین و نمایندگان مجلس/ مراسم ترحیم از سوی مقام معظم رهبری برگزار می‌شود

لحظه‌ به لحظه مراسم بزرگداشت و مراسم تشییع و خاکسپاری آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این خبر به روزرسانی می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از عمری مجاهدت و تلاش در مسیر آرمان‌های انقلاب عصر روز گذشته یکشنبه 19 دی ماه در یکی از بیمارستان‌های تهران دار فانی را وداع گفت.

برپایه این خبر محمد حاجی‌آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت در خصوص اقدامات پزشکی انجام شده برای آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان در ساعت 18 امروز به طور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی شدند.

وی افزود: ایشان بلافاصله به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده و در اورژانس با حضور یک تیم کامل پزشکی و مجرب عملیات احیا آغاز شد.

حاجی آقاجانی گفت: متاسفانه در ساعت 19.30 تلاش پزشکان بی‌نتیجه ماند و روح ایشان به ملکوت اعلی پیوست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مسئولیت‌های مهمی همچون عضویت در شورای انقلاب اسلامی، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.

به گزارش فارس، رهبر انقلاب اسلامی صبح فردا (سه‌شنبه) با حضور در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه تهران، نماز را بر پیکر ایشان اقامه می‌کنند و شروع این مراسم از ساعت 8:30 صبح خواهد بود.

 

لحظه‌ به لحظه مراسم بزرگداشت و مراسم تشییع و خاکسپاری آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه این خبر به روزرسانی می‌شود:

فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگ ملی است

فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای تصریح کرد: فقدان حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ضایعه بزرگ ملی است.

قرار بود این هفته گزارش برنامه ششم خدمت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ارائه شود/ ایشان یکی از نیروهای انقلاب بود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ما روز شنبه جلسه مجمع تشخیص مصلحت داشتیم و آقای هاشمی با روحیه شاد درباره برنامه ششم نظر می‌داد که قرار بود یکی دو روز بعد گزارش داده شود اما اجل به ایشان امان نداد.

نظر علیزاده طباطبایی درباره وصیت‌نامه سیاسی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی

محمود علیزاده طباطبایی وکیل خانوادگی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در جمع خبرنگاران درباره وصیت‌نامه سیاسی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: در این رابطه خانواده ایشان اظهارنظر می‌کنند.

پیام تسلیت حزب کارگزاران درپی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

حزب کارگزاران سازندگی با صدور پیامی ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد: نقش بی‌بدیل وی در تمام شئون سیاسی و اجتماعی از ایشان چهره‌ای ساخته بود که تکرار آن در تاریخ ناممکن است.

خیال‌مان راحت بود از حضور همیشگی و حمایت گرانه‌اش/ آیت‌الله با ایده‌های علمی همراهی می‌کرد

معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور در پیامی ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد: آیت‌الله هاشمی آنقدر اراده کار کردن و همت ساختن داشت که خیال‌مان راحت بود از حضور همیشگی و حمایت گرانه‌اش.

نقش آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در انقلاب اسلامی از ذهن هیچ ایرانی منصفی نخواهد رفت

در پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی‌رفسنجانی آمده است: تأثیر انکارنشدنی او در شکل گیری انقلاب اسلامی در دوران مبارزات و پس از پیروزی، از ذهن و زبان هیچ ایرانیِ انقلابی و میهن دوست منصفی نخواهد رفت.

سرلشکر قاسم سلیمانی در منزل آیت الله هاشمی رفسنجانی حضور یافت

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه امروز دوشنبه با حضور در منزل آیت الله هاشمی رفسنجانی درگذشت وی را به خانواده او تسلیت گفت.

فرمانده کل سپاه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، سردار سرلشکر محمّدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد.

بی‌تردید نام «هاشمی رفسنجانی» و جلوه‌ خدمات این مبارز کهنسال در ذهن همه دلسوزان نظام باقی خواهد ماند

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی تاکید کرده است که بی تردید نام «هاشمی رفسنجانی» و جلوه‌های خدمات این مبارز کهنسال و یار دیرین رهبری در ذهن همه دلسوزان و علاقه‌مندان ایشان باقی خواهد ماند.

مجمع نمایندگان کرمان درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفت

مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس در پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفت.

خبر درگذشت ناگهانی آقای هاشمی‌رفسنجانی موجب تأسف و تاثر شد

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق با صدور پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المبرئیسسلمین هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری، خانواده محترم و علاقمندان به ایشان تسلیت گفت.

ارتحال آیت الله هاشمی بیدار باش برای ما است/ مردم و روحانیت نسبت به جدایی از یکدیگر هوشیار باشند/ آمریکا می خواهد ملت را از آرمان های انقلاب دور کند

رئیس قوه قضاییه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را مجاهدی خستگی ناپذیر و شخصیتی موثر در فراز و نشیب های انقلاب توصیف کرد و گفت: ارتحال ناگهانی و تکان دهنده ایشان، بیدار باشی برای همه مسئولان است تا خود را برای مسیر دشوار و بی نهایت پس از مرگ آماده کنند.

حجت‌الاسلام اکرمی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

تسلیت شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران بزرگ در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی

مسئول شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران بزرگ، طی پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

حزب موتلفه اسلامی رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت

حزب موتلفه اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مقاومت در برابر کاپیتولاسیون آمریکایی شاه یار شهدای بزرگوار موتلفه اسلامی امانی، بخارایی، نیک نژاد و هرندی بود.

پیام تسلیت حزب همبستگی درپی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

حزب همبستگی ایران اسلامی به مناسبت ارتحال عالم مجاهد و ربانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیانیه‌ای صادر کرد.

ضدانقلاب غلط کرد/دلایل درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملاً واضح است

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دلایل درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی کاملاً واضح است گفت: مرحوم هاشمی خودش علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی نداشت.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی راهنمای خوبی برای مسائل انقلاب بود

وزیر علوم و تحقیقات گفت: ما در دوره اول وزارت فرهنگ و آموزش عالی دنبال بودجه بودیم و اقای هاشمی هم رئیس مجلس بودند، از ایشان خواستیم اعتبارات بیشتری برای دانشگاه منظور کنند که ایشان هم نظر لطف داشتند و همین کار انجام شد.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نقش مهمی در پیروزی و تثبیت انقلاب ایفا کرد

وزیر نیرو گفت: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در تمامی مراحل انقلاب چه قبل و چه بعد از پیروزی و چه در جنگ تحمیلی و بعد از آن نقش بسیار مهمی در پیروزی و تثبیت انقلاب ایفا کردند.

عقلانیت و میانه‌روی ویژگی آیت‌الله هاشمی بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اعتدال،‌عقلانیت و میانه‌روی از ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی بود گفت: ایشان از ابتدای انقلاب خارج از جناح‌بندی‌های سیاسی مسیر انقلاب را پیش گرفتند و ما شخصیت بزرگ و پدر انقلابی را از دست دادیم.

آیت‌الله هاشمی پشتوانه محکمی برای نظام جمهوری اسلامی بود/ دولت احساس می‌کند پشتوانه شجاع خود را از دست داد

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی پشتوانه و استوانه نظام، مسئولین و رهبر انقلاب بود، خاطرنشان کرد: ایشان چه در دوران قبل از انقلاب و چه پس از آن، در مسیر آرمان‌های انقلاب و یاریگر امام(ره) و رهبر انقلاب بود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تا ‏آخرین لحظه عمر پر برکت خود یار رهبری بود/ مشکلات هرگز او را از مسیرش جدا نکرد‎

رئیس جمهور با تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ملت ‏ایران به ویژه مقام معظم رهبری گفت: آیت‌الله هاشمی ‏رفسنجانی همواره در کنار امام(ره) و تا ‏آخرین لحظه زندگی و عمر پربرکت خود نیز یار مقام معظم رهبری بود.‎

آیت‌الله هاشمی را به عنوان یار رهبری می‌شناسیم

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه از دوران دفاع مقدس خاطراتی با آیت‌الله هاشمی داریم که با شجاعت تمام برای شناسایی و ابلاغ تدابیر تا اهواز نیز رفتند، گفت: ایشان یار و یاور و تأییدکننده رهبر انقلاب بودند.

آیت‌الله هاشمی بیش از نیم‌قرن در راه عزت و اقتدار ملت کوشید

نایب‌رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم کشور دوباره سوگوار مردی هستند که یار امام و انقلاب بود، گفت:‌ مردم با شخصیتی وداع می‌کنند که بیش از نیم‌قرن در راه عزت، اقتدار و آزادی ملت کوشید.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی زندگی خود را صرف مبارزه با رژیم ستمشاهی و تثبیت نظام کرد

در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد.

صبر و آرامش از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی شخصیتی نمونه ساخته بود

زهرا مصطفوی دختر حضرت امام(ره) با صدور پیامی رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

با درگذشت آیت‌الله هاشمی، ان‌شاءالله دعواهای سیاسی تمام می‌شود/ آقای هاشمی یار نزدیک امام(ره) و رهبری بود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با رفتن آیت‌الله هاشمی، ان‌شاءالله دعواهای سیاسی تمام می‌شود، گفت: ایشان یار نزدیک امام(ره)، شهید مطهری و رهبر انقلاب بودند.

آیت‌الله هاشمی هیچ جایگزینی ندارد/ ایشان همواره در مقاطع حساس کنار امام و رهبر انقلاب بودند

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی همواره در مقاطع مختلف در کنار امام و رهبر انقلاب بودند، گفت: فقدان ایشان بسیار عظیم است و باید بگویم اییشان هیچ جایگزینی ندارد.

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی خدمات فراوانی نسبت به نظام اسلامی داشتند/ دعا می‌کنیم خداوند ایشان را با امام راحل محشور کند

آیت‌الله مصباح‌یزدی ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: آقای هاشمی‌رفسنجانی قبل و بعد از انقلاب اسلامی در خدمت نظام اسلامی بود و خدمات فراوانی نسبت به نظام اسلامی داشتند.

آیت‌الله هاشمی جزئی از هیأت امنای انقلاب بود/ خلأ ایشان بسیار محسوس است

حجت‌الاسلام محسن غرویان استاد حوزه و دانشگاه امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم اولین روز سوگواری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه جماران و در جمع خبرنگاران درباره سیره مبارزه انقلابی ـ سیاسی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شناسنامه انقلاب هستند.

زبان‌ها از وصف آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قاصر است

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران عصر امروز (دوشنبه 20 دی 95) در حسینیه جماران و در جمع خبرنگاران درباره سیره انقلابی و سیاسی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت:‌ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از مبارزینی بود که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مؤثری داشتند.

شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در هیچ یک از جریان‌های سیاسی نمی‌گنجید

استاندار سمنان گفت:‌ شخصیت جامع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به نحوی بود که در هیچ یک از جریان‌های سیاسی نمی‌گنجید و فوق جریانات سیاسی اجتماعی بود.

پیام تسلیت آیت‌الله حائری شیرازی درپی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

 

آیت الله محی الدین حائری شیرازی عضو سابق مجلس خبرگان رهبری  طی پیامی ارتحال آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. 
درباره وبلاگ

WORLD BUDO MARTIAL ARTS FEDERATION...INTERNATIONAL BLACK BELT....FEDERATION OF IRAN فدراسیون جهانی بودو فدراسیون بودو آسیا وایران( رزمی) فدراسیون بودو ایران (گروه بودو )
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 1571
بازدید دیروز : 1776
بازدید هفته : 12494
بازدید ماه : 97847
بازدید کل : 12960200
تعداد مطالب : 3060
تعداد نظرات : 108
تعداد آنلاین : 7Alternative content